Warsaw Tattoo Convention 2015. Artyści tatuażu pokażą swój kunszt w weekend

10-11 października 2015 w stolicy odbędzie się Warsaw Tattoo Convention 2015. Organizatorzy mogą się znowu spodziewać tłumów, bo końca mody na zdobienie ciała rysunkami nie widać. W związku z imprezą udaliśmy się do jednego z warszawskich tatuatorów, Patryka Walęga szefa studia Time4Tattoo, który opowiedział nam, dlaczego moda na tatuaże nie słabnie.

5616607241b7b_o,size,933x0,q,70,h,86d0b0Na wydarzeniu na pewno nie zabraknie zarówno osób, które już przyozdobiły swoje ciało licznymi tatuażami, jak i tych, które dopiero myślą nad swoją pierwszą „dziarą”. Nic dziwnego, w końcu według badań grupy IQS, co dziesiąty Polak ma tatuaż, z kolei co trzeci chciałby go mieć. Autorzy badań podkreślają, że mamy do czynienia z tendencją wzrostową.

Patryk Walęga, założyciel i pomysłodawca warszawskiego studia tatuażu artystycznego Time4Tattoo, jest przekonany, że o tatuowaniu możemy już mówić jak o sztuce. – Kluczowym wyznacznikiem jest tu określenie „sztuka”, gdyż tatuaż już dawno przeobraził się z funkcji podkreślającej przynależność do danej subkultury w funkcję ekspresji siebie i swoich wartości – powiedział warszawski tatuator w rozmowie z naszemiasto.pl. Coraz więcej osób chce, żeby wzór był autentyczny, a nie zgodny z ogólnoprzyjętymi normami estetyki.

 

Przybywa kobiet
Chociaż tatuaż posiada więcej mężczyzn niż kobiet, to wśród płci pięknej przybywa miłośniczek zdobienia swojego ciała. Wpływ na to ma zmiana wyobrażenia na temat procesu nanoszenia rysunku na ciało. Zanika myślenie, że to bolesny zabieg, który mogą znieść jedynie mężczyźni. Szef Time4Tattoo dodaje, że w parze ze wzrostem popularności na tatuaże idzie rozwój techniki ich nanoszenia. – Maszynki do tatuażu ewoluują i coraz dokładniej wprowadza się nimi pigment w skórę. Dostępna jest także szeroka gama preparatów znieczulających – dodaje tatuator. I, paradoksalnie, to kobiety lepiej radzą sobie z bólem. – Potrafią skupić się na oddechu i wyluzować się na tyle, żeby spokojnie wytrzymać większy dyskomfort – mówi. Panie cechują się także zdecydowaniem. Wiedzą, po co przyszły do salonu i jakiego oczekują efektu.

Profesjonalny tatuator powinien do każdego klienta podchodzić indywidualnie. Dlatego cena jest zależna od wzoru, jego wielkości oraz stopnia skomplikowania. Trudno również mówić o czasie, w jakim powstanie tatuaż. – Nie możemy przenosić na klienta ryzyka, że dziś tatuator może być w słabszej kondycji i wykonanie tatuażu zajmie mu więcej czasu niż innego dnia. Chcemy to uświadomić klientom – dodaje szef warszawskiego studia tatuażu. Praca Walęgi to nie tylko nanoszenie tatuaży, ale również już poprawianie już naniesionych wzorów. Jak przyznał w rozmowie z naszemiasto.pl, takie zabiegi również mu się zdarzają. – Zazwyczaj dotyczy to tatuaży nieudanych. – kończy nasz rozmówca.

Koncerty, wybory i konkursy – Warsaw Tattoo Convention w pigułce
Uczestnicy imprezy nie będą narzekać na brak atrakcji, ponieważ organizatorzy zadbali o różnorodny program.
Impreza dla miłośników zdobienia ciała to nie tylko wystawy i prezentacje rysunków. To także wykłady, koncerty (zagrają Live Act i Burnin’ Hearts) czy wybory miss. Nie zabraknie również konkursów, m.in. w kategoriach na najlepszy tatuaż realistyczny, autorski, kompozycję damską czy najlepszy rysunek soboty i niedzieli.

Bez tytułus