Co symbolizuje tatuaż – Wieloryb

Wieloryb symbolizuje nieświadomą głębię, ocean uczuć, to co nieuświadomione w psychice, nieprzepracowane emocje z przeszłości, prastarą mądrość, skarbnicę wiedzy, łączność z wszechświatem, odwieczną tajemnicę, uzdrawiająca moc dźwięku i duchowe przebudzenie. Jest atrybutem odrodzenia oraz wielkości przyrody.

Wieloryby, największe na Ziemi ssaki, które zgodnie z biblijną wersją Bóg stworzył jako pierwsze. Zajmują ważne miejsce w mitologii wielu krajów. W starożytnych Chinach te olbrzymy były krewnymi smoków, w Japonii powodowały np. trzęsienia Ziemi. Sedna, bogini Inuitów, która poślubiła ptaka, była królową podwodnego świata, a wieloryb był jednym z jej emblematów. W mitologii kanadyjskich Indian wieloryby towarzyszą morskim lwom.

Wieloryb pojawia się w opowieści biblijnej o Jonaszu, który został połknięty ponieważ sprzeciwia się swojemu duchowemu przeznaczeniu, swojej esencji i prawdzie o swoim byciu. Zostaje uwolniony, gdy uświadamia sobie, co zrobił. W symbolice rdzennych mieszkańców Ameryki jest kojarzony z głębszą, kosmiczną świadomością, nadnaturalną wrażliwością i emocjonalnym odrodzeniem. W średniowieczu paszcza tego wielkiego ssaka była symbolem bram piekielnych.

Wieloryb jest strażnikiem historii wszystkich zwierząt, całej Ziemi i jej tajemnic i z tego względu zajmuje ważne miejsce wśród duchowych opiekunów ludzi. Uważa się, że osoby tatuujące wieloryba dojrzały do tego, aby wejść na drogę zrozumienia samego siebie i swojego miejsca we wszechświecie.

WIELORYB SYMBOL W TATUAŻU

WIELORYB