Co symbolizuje – Róża w tatuażu

Róża jest symbolem miłości, namiętności, pożądania, silnych uczuć. Kojarzona jest z gorącymi kochankami,  pamięcią, przebaczeniem, łaską, zwycięstwem oraz pięknem.

W wielu kulturach róża uważana była za kwiat boski i magiczny. Według Greków uosabiała Afrodytę, boginię miłości. Greczynki wierzyły, że zabierając ją na spotkanie z ukochanym, łatwiej zdobędą jego serce. Rzymianie uważali, że łagodzą zbyt gorące uczucia, uspokajają zmysły, sprzyjają dobrej atmosferze, działają orzeźwiająco, zapobiegają powstaniu kaca oraz chronią przed zdradzaniem sekretów. W Indiach oddawano jej cześć i dopatrywano się uśmiechniętego oblicza Kriszny. Przekazywano ją sobie na znak przyjaźni lub partnerstwa w interesach, symbolizowała uczciwość oraz dobre intencje. W kulturze islamskiej nazywano ją pachnącym sercem Allacha i uchodziła za boski kwiat. Sadzono ją przy domach, by zapewnić sobie jego stałą obecność i opiekę. Chińczycy wierzyli w jej magiczne moce, a Chinki chętnie stosowały ją w magii miłosnej.

Europejczycy kojarzyli z namiętną, zmysłową miłością, a z jej płatków magowie sporządzali eliksiry rozpalające serca i żądze. Nostradamus leczył nimi impotencję i bezpłodność u kobiet i mężczyzn. W chrześcijaństwie razem z krzyżem była tajemnym znakiem różokrzyżowców. Za magiczną uważali ją masoni – gdy umierał jeden ze współbraci, na jego trumnie kładli trzy róże, znaki miłości, światła i życia – drogowskaz na drodze do Boga.

Róża uznawana była także za symbol tajemnicy. Pięciopłatkowy kwiat róży wyobrażał wszechświat złożony z pięciu żywiołów i ustawiczne powtarzanie się tych samych epok w kręgu wieczności, a zarazem pięciokątną gwiazdę, pentagram – emblemat czarów i tajemnic.

Co symbolizuje tatuaż Róża

TIME4TATTOO - tatuaż Róża