Co symbolizuje – Lew

Lew symbolizuje władzę, moc, potęgę, majestat, dumę, zwycięstwo, męskość, płodność, odwagę, triumf, działanie, ruchliwość. Oznacza także ambicję, umysł, dzikość, mądrość, boską moc, sprawiedliwość i szczodrość.

Lew jest starożytnym symbolem, który został włączony do religii i mitologii wielu kultur i cywilizacji. Identyfikuje wewnętrzną siłę i moc, a także odwagę do przezwyciężania życiowych problemów. Mimo swojego nocnego trybu życia jest postrzegany jako symbol słońca i wcielenie pasji. Z drugiej strony, lwica jest przedstawicielem księżyca i jest symbolem racjonalności, macierzyństwa i rodziny. Lwice w wielu kulturach są atrybutem duchowości, macierzyństwa i kobiecej władzy.

Lew jest uznawany za króla zwierząt ziemnych, królem ptaków jest orzeł. Utożsamiany jest z bogiem zemsty, srogością, zapalczywością, wściekłością i dzikością. Skrzydlaty lew był atrybutem św. Marka, emblematem św. Hieronima, Adriana, Tekli. Lew jest 5 znakiem zodiaku, którego żywiołem jest ogień, reprezentuje żywioł Yang.

Lew jest uważany za zwierzę mocy, które wzmacnia poczucie własnej wartości, wewnętrzną moc, daje siłę do nowych wyzwań i duchową stabilność. Wskazuje wewnętrzną ścieżkę, którą należy kroczyć przez życie by uniknąć manipulacji otoczenia.
Lew jako symbol daje śmiałość i morale do stawania się, do tworzenia nowego siebie. Uczy opanowania i powściągliwości, żeby odpowiedzialnie dbać o siebie i najbliższych, ale także bronić słabszych. Daje odwagę do poszukiwania zaufania do nas samych, do prawdziwego ja, z którego powinniśmy czerpać siłę, potęgę i moc.

Co symbolizuje Lew

2016-09-15