Co symbolizuje – Łapacz Snów

Łapacz snów poza swoją ogólnie znaną funkcjonalnością symbolizuje marzenia, zaufanie do siebie, wejrzenie w wewnętrzne ja, nadzieję, a także chroni przed negatywną energią.

Łapacze snów pochodzą najprawdopodobniej od Indian Chippewa z Michigan i Minnesoty. Uważa się też, że jego kolisty kształt symbolizuje czas i jego cykliczną powtarzalność, Matkę Ziemię, cztery strony świata, w których żyją ludzie, a także drogę jaką słońce pokonuje na niebie każdego dnia, po to by powrócić kolejnego.

Koło łapacza snów pokryte jest siecią, która wyobraża jedność rodziny, ze wszystkimi jej powiązaniami. Ilość miejsc, w których sieć łączy się z obręczą – wynosi osiem; ze względu na osiem nóg Kobiety Pająka – symbolizuje więzy rodzinne. Struktura ta uosabia tkanie marzeń i energię we wszechświecie, która powstaje z tych marzeń.

Oryginalnie pierścienie pokryte są wielobarwnymi wełnami, które mają reprezentować duchowe aspekty osobowości, ale także nastroje i emocje.
Pierwszym kolorem jest niebieski reprezentujący Ojca Niebo i wszystko, co żyje w niebie. Drugi kolor, fioletowy, to kolor wewnętrznej jaźni i introspekcji. Trzeci kolor – żółty reprezentuje wschód słońca, czyli nowy początek, uszanowanie mądrości przodków oraz umiejętność patrzenia daleko poza to, co jest przed nami i skupienie się na zadaniu. Czwarty kolor – czerwony odpowiada za pomoc przodków, w nauczeniu nas jak dbać o ziemię i budować silne fundamenty rodzinne. Jest kierunek uczciwość, ciężkiej pracy, rodziny i miłości. Piąty kolor, czarny, reprezentuje dwie drogi. Prośba kierowana do przodków, aby dbali o zdrowie oraz kierunek czarnej drogi – samozniszczenia i nadużywania. Szósty kolor, biały, wykorzystanie wiedzy i mądrości w dobry, pożyteczny sposób. Siódmy kolor – zielony, reprezentuje Matkę Ziemię, tę która nas żywi, ubiera i chroni przed żywiołami.

Aby łapacz snów dobrze spełniał swoją funkcje powinien mieć następujące dodatki: koraliki, które spełniają sny; pióra, które symbolizują oddech lub powietrze; sowie pióro dla dziewczynek, oznaczające mądrość; orle pióro dla chłopców, oznaczające odwagę; kawałek modrzewia, który daje zdrowie; futerko, zapewniające wygodę i ciepło; koński włos, który daje wytrzymałość; turkus, który sprowadza siłę; kryształ górski, który daje moc; oraz pazury, które zapewniają ochronę.

Co symbolizuje Łapacz Snów

TIME4TATTOO Łapacz Snów