Co symbolizuje – Dmuchawiec

Dmuchawiec symbolizuje wolność, nieograniczone możliwości, przemijanie i śmiertelność. Jest symbolem szczęścia, siły przetrwania, inteligencji i otwartego umysłu. Uznawany jest za atrybut absolutnej wierności i początku czegoś nowego.

Dmuchawiec jest atrybutem prawdziwej życiowej prawdy, czyli szczęścia i wewnętrznej wolności. Macierz z którego powstaje (mlecz) potrafi zamknąć się na cały otaczający ją świat, zatopić się w sobie, zwrócić ku wnętrzu i czekać, chowając w sobie wewnętrzne światło. Odcięta od światła po pewnym czasie odradza się na nowo zmieniając swe oblicze. Z żółtego mlecza przeradza się w przejrzystego dmuchawca. Ta droga jest symbolem nowego etapu w życiu, a także oryginalności i tajemniczości.

Dmuchawce mają dwoistą naturę. Z jednej strony niezwykle delikatne i ulotne, tracą swoją strukturę od najdelikatniejszego nawet podmuchu wiatru, żeby później opaść na ziemię i dać początek nowemu życiu. Można go też przyrównać do rozpadania się w sobie na malutkie kawałeczki, po to by później narodzić się jeszcze silniejszym.

Dawniej wierzono, że dmuchawce pomagają odnaleźć prawdziwą miłość i wprowadzić harmonię w związku.

Co symbolizuje Dmuchawiec

2016-09-22