Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na ciele do tatuowania są ręce. Dlaczego? Co decyduje o tym wyborze?

Dwa czynniki – po pierwsze tatuaż na ręce jest widoczny zarówno dla właściciela, jak i może być swobodnie oglądany przez innych. Ponadto, na przedramionach i ramionach występuję duże, w miarę płaskie powierzchnie przez co w tym miejscu dobrze wyglądają zarówno małe, jak i duże wzory.

 

Tatuaż na ręce jest też dobrym początkiem kolorowania całego ciała i wykonania rękawów. Dzięki temu na każdym etapie daje wybór – rozpoczynając przygodę z tatuowaniem pozwala w późniejszym czasie konsekwentnie rozbudować projekt lub zupełnie inaczej połączyć nie związane ze sobą luźne wzory w jedną całość.

 

Tatuaże na rękach pozwalają dopasować wzór się do linii ciała, dzięki czemu wydobywane jest piękno tatuażu. Ponadto, górna wewnętrzna część ramienia jest również świetnym miejscem do tego żeby łatwo zakryć i chronić dzieło przed promieniami słonecznymi, co pozwala zachować świeżość i piękny wygląd na lata.

 

Tatuaż na ręce jest bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem, jednak należy pamiętać że nie każdy może sobie na to pozwolić. Są takie zawody, których wytatuowane przedramiona zmniejszają powagę i wiarygodność danej osoby.