Co symbolizuje tatuaż – Kotwica

Kotwica symbolizuje stabilizację, nadzieję, pewność, bezpieczeństwo i cierpliwość. Uważa się ją także za odzwierciedlenie pewności siebie, wewnętrznej równowagi i siły charakteru. Uosabia nadzieję, ufność i dobrostan.

Znak kotwicy składa się u góry z krzyża, a u nasady z półksiężycy lub dwóch mis. Krzyżowi odpowiada liczba cztery, która reprezentuje materię. Natomiast, skrzyżowane linie krzyża reprezentują ducha zjednoczonego z materią. Stąd Krzyż jest męskim symbolem, który łączy w sobie myśli, akcję i świadomość.
Półksiężyc lub misy są kobiecym symbolem, który reprezentuje łono. Są uosobieniem kobiecej intuicji, emocji i
podświadomości. Z tego powodu Kotwica jest odpowiednim symbolem dla osób chcących podkreślić własną wyjątkowość i indywidualność.

Kotwica uznawana jest za znak nadziei. Statek podnoszący swoją kotwicę wyrusza w drogę, w poszukiwanie nowych przygód i doświadczeń. Jest to metafora tego, co czuje człowiek który w końcu zdecyduje się zostawić stojącą część swojego życia za nim i udać się w nową podróż.

Pierwotnie symbol kotwicy był atrybutem osób przebywających na stałym lądzie, a nie na wodzie. W pierwszych latach istnienia chrześcijaństwa prześladowani przez Rzymian wyznawcy deklarowali swoją religię przez noszenie biżuterii w kształcie kotwicy lub tatuowali sobie kotwice w widocznych miejscach na ciele.

Kotwica postrzegana była jako symbol siły, wytrwałości, wierności i męskości.

Co symbolizuje Kotwica

TIME4TATTOO Kotwica