Co symbolizuje tatuaż – Jaskółka

Jaskółka jest symbolem odrodzenia i odnowy, sukcesu, wolności, nadziei, szczęścia oraz młodości. W tatuażu najpopularniejsze znaczenie przypisuje się jej w kontekście ochrony i przynoszenia szczęścia wytatuowanemu.

Uważana jest za posłanniczkę dobrych nowin, dobrą wróżbę, podniebny znak lekkości, domowego szczęścia, nadziei i pomyślności.

Starożytni grecy bardzo szanowali jaskółki, pozwalając im budować swoje gniazda, nawet w kościołach. Wierzono, że jaskółka jest posłańcem Afrodyty. W Chinach uważano je za święte ptaki, uosobienie odwagi, ryzyka i niebezpieczeństwa. Egipcjanie wiązali ją z Izydą. Według mitu egipskiego Izyda zamieniała się nocami w jaskółkę i płacząc latała wokół grobu Ozyrysa. W starożytności wierzono, że czerwonawy kamień chelidonius, który znajdowano w żołądkach młodych jaskółek, ma magiczną moc. W Japonii natomiast w niektórych przypadkach uznawana jest za symbol zdrady.

Jaskółka jest zwiastunem dobrej nadziei, przynosi boską energię, a zabiera złe samopoczucie i niestabilne życie. Jaskółka uważana jest za strażniczkę domowego ogniska. Symbolizuje powrót do domu, wierność i lojalność. Jest znakiem łączenia rodzin, a także wolności oraz tęsknoty za wolnością.

Co symbolizuje Jaskółka

TIME4TATTOO Jaskółka