Co symbolizuje – Nieskończoność

Nieskończoność jest bardzo silnym symbolem, który oznacza doskonałość, harmonię, równowagę sił, ciągłość przemian i dostatek. Wyrażana jest przez cyfrę osiem, która reprezentuje ziemskie i niebiańskie energie, które nieprzerwanie przepływając, ponownie stwarzają same siebie.

Nieskończoność symbolizuje bezczasowość, obfitość, władzę ducha nad materią. Odzwierciedla liczbę odrodzenia i realizacji, pod której wpływem decyzje podejmowane są w sposób błyskawiczny, precyzyjnie, pewnie i nieodwołalnie. Nieskończoność wzmacnia właściciela numerologiczne zwiększając odporność psychofizyczną w sytuacjach ekstremalnych.

Znak nieskończoności ma bogatą historię w różnych kulturach, ale uznaje się, że jego korzenie wywodzą się ze starożytnego Egiptu, gdzie był on graficznie przedstawiany w formie węża zjadającego własny ogon i odradzającego się na nowo. Symbolizował cykliczność natury oraz koncepcję odrodzenia. Alchemicy traktowali nieskończoność jako symbol nieskończenie powtarzającego się cyklu przemiany materii, odpowiednik kamienia filozoficznego.

Kształt nieskończoności, jaki znamy do dziś, czyli przewróconej ósemki, wprowadził angielskiego matematyk John Wallis w XVII wieku.

Co symbolizuje – Nieskończoność

TIME4TATTOO Nieskończoność